Рішення почне діяти з 1 липня і стосується населених пунктів у чотирьох громадах області. За даними влади, у прикордонні досі залишаються близько тисячі жителів, серед них 120 дітей. На Чернігівщині ухвалили рішення про обов’язкову евакуацію з 12 прикордонних населених пунктів.
Про це повідомив голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. За його словами, рішення ухвалила Рада оборони області на запит військових. Обов’язкова евакуація розпочнеться з 1 липня.
Нова евакуація стосується 12 населених пунктів у чотирьох громадах. У Корюківській громаді йдеться про села Прибинь, Шишковка та Рудня. У Городнянській громаді — про Лемешівку та Мощенку.
У Новгород-Сіверській громаді евакуацію оголосили з Вороб’ївки, Камня, Кам’янської Слободи, Карабанів та Чайкиного. У Семенівській громаді — з Газопроводного та Олександрівки. Також Рада оборони вирішила продовжити обов’язкову евакуацію ще з семи прикордонних сіл, де її оголошували взимку.
За словами Чауса, частина жителів уже виїхала, а решта раніше писали відмови. Йдеться про Гірське у Сновській громаді, Берилівку в Городнянській громаді, Бучки, Грем’яч та Будо-Вороб’ївську в Новгород-Сіверській громаді, а також Костобобрів та Залізний Міст у Семенівській громаді. За даними громад та районних військових адміністрацій, у всіх цих населених пунктах зараз залишаються близько тисячі осіб.
Серед них — 120 дітей. Чаус повідомив, що алгоритм евакуації вже відпрацьований. Жителів проінформують про місця збору, до роботи залучать необхідні служби, затверджено евакуаційні маршрути й транспорт.
Влада обіцяє забезпечити людей місцями для тимчасового проживання. Розміщення евакуйованих Чаус назвав обов’язковою умовою процесу. Евакуацію планують завершити за два місяці.
Рішення пов’язане з ситуацією в прикордонні Чернігівської області, яке регулярно перебуває під загрозою російських обстрілів та атак.
