Новости Днепра и Области

ОП: США знову увімкнули нафтові санкції проти “Роснефти” та “Лукойла”

Нафтові санкції США проти Росії знову діють після виключень, які Вашингтон вводив на кілька місяців через ситуацію з Ормузькою протокою. Про це заявив уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк."Нафтові санкції США проти "Роснефти" та "Лукойла" в силі", – зазначив Власюк. Дію санкцій проти РФ призупинялиНагадаємо, 12 березня на тлі війни з Іраном та блокування Ормузької протоки США ввели тимчасові виключення для російської нафти, щоб стабілізувати світові ціни.

Тоді ціни на нафту різко підскочили, оскільки країни Близького Сходу не могли експортувати свою нафту через заблоковану Іраном Ормузьку протоку. Із самого початку цей крок розглядався як тимчасовий. Але виключення кілька разів продовжували.

Офіційно санкції мали повернутися 17 червня, але офіційних повідомлень від Білого дому про це не було. Водночас Дональд Трамп заявляв, що він "розглядає" це питання.25 червня держсекретар США Марко Рубіо повідомив, що Дональд Трамп ухвалить остаточне рішення щодо продовження виключень, спираючись на динаміку цін на світовому ринку енергоносіїв. За даними S&P Global, з 12 березня по 17 червня Росія змогла заробити додатково понад 2 млрд доларів.