Західні поставки озброєння в Україну ще не встигли вплинути на хід бойових дій. Результатів слід чекати через півтора-два місяці.
Таку думку в інтерв’ю РБК-Україна висловив військовий експерт Олег Жданов.
"Якщо воно і з'явилося на лінії фронту, на якомусь напрямку, то там одиничні зразки. От коли туди прийде наша бригада, яка буде повністю оснащена західним озброєнням – ось тоді будемо говорити, чи впливає воно і наскільки, – розповів він. – Це питання півтора-двох місяців для того, щоби все зібрати до купи, навчити особовий склад, сформувати з них підрозділи, частини і перекинути їх на фронт".
За словами Жданова, та перша зброя, яку нам надавали – протитанкові ракетні комплекси (ПТРК), переносні зенітно-ракетні комплекси (ПЗРК) – вона більш оборонна, тому що в наступі її застосовувати не зовсім зручно. Вона призначена для оборони.
"Ця зброя у наших військ уже є в повному обсязі. Така кількість знищених російських танків, бойових броньованих машин зумовлена саме тим, що в нас так багато протитанкових засобів. А та зброя, яка сьогодні вже фактично надходить по ленд-лізу та в результаті зустрічі міністрів оборони на базі Рамштайн – її, крім поставки, потрібно ще опанувати, потім уже ставити в стрій і воювати з її допомогою. Лише після цього можна оцінити її вплив", – додав експерт.
На його думку, тільки зараз, коли Росія почала знімати озброєння зі зберігання, Україна починає отримувати перевагу в технічному плані.
"Тому що в нас ще поки старе радянське озброєння, яке ми потроху модернізували, але це не була глибока модернізація. А Росія зараз переходить на старе радянське озброєння без будь-якої модернізації. Поки що в нас зараз буде паритет по озброєнню, – пояснює Жданов. – А ось коли наші війська прийдуть із західним озброєнням – тоді в нас буде перевага в тактико-технічних характеристиках, у вогневих можливостях, в якостях. Тоді ми зможемо говорити про якісь активні дії, зокрема наступальні".
Докладніше про те, скільки може тривати війна і битва на Донбасі, які можуть бути плани Росії на наші південні регіони і чи є реальна загроза з Придністров'я та Білорусі, – читайте у матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.