Новости Днепра и Области

ДПСУ: на узбережжі Одещини зросла мінна небезпека

Внаслідок підриву греблі Каховської гідроелектростанції до узбережжя Одещини течією прибиває сміття, серед якого можуть бути небезпечні предмети, які не одразу можна ідентифікувати.
Про це заявили у Державній прикордонній службі.
Прикордонники застерігають: "велика вода" зірвала мінно-вибухові загородження, які окупанти облаштовували на Дніпрі та у Каховському водосховищі, що може призвести до викиду їх разом із сміттям. Вони не такі помітні, як морські міни, тож становлять значну небезпеку.
Наразі велика кількість мін дрейфує у воді за течією.

За 7 днів прикордонники разом з іншими Силами оборони виявили 6 мін різної модифікації, які бурхливим потоком повені викинуло на узбережжя Одещини. Більшість вибухонебезпечних предметів шляхом контрольованого підриву було знищено.
Окрім того, прикордонники фіксують, що вибухонебезпечні предмети детонують самі у воді, зіштовхуючись з іншими предметами.
Загроза мінної небезпеки залишається високою, особливо після штормової негоди.

"Закликаємо громадян не нехтувати власною безпекою. В жодному разі не прибирати самостійно сміття з узбережжя, а лише після перевірки берегової смуги вибухотехніками. Бережіть себе та оточуючих!", — заявили в ДПСУ.