Новости Днепра и Области

Голова Держспецзв’язку отримав підозру одразу після звільнення

Кабінет міністрів звільнив Юрія Щиголя з посади голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, повідомив постпред Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук. Після цього пресслужби САП та НАБУ заявили, що Щиголю, його заступнику та іншим посадовцям повідомили про підозру у незаконному заволодінні державними коштами.
Крім Щиголя, було також звільнено його заступника Віктора Жору.
Тимчасовим виконувачем обов’язків голови Держспецзв'язку призначено Дмитра Маковського.
За даними слідства, Щиголь та інші посадовці у складі організованої групи "заволоділи бюджетними коштами в особливо великому розмірі на загальну суму понад 62 млн грн".

Як стверджують НАБУ та САП, у 2021 році відбулася закупівля програмного забезпечення для створення систем захищених реєстрів даних. Переможцем тендеру була компанія, нібито підконтрольна Щиголю.
Вона за завищеною вартістю поставила програмне забезпечення держпідприємству "Українські спеціальні системи", що належать Держспецзв'язку, додають в антикорупційній прокуратурі.
У НАБУ зазначили, що різниця між реальною ціною та отриманою становила 62 млн грн, які учасники корупційної схеми, як стверджується, вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном.
Щиголь був призначений головою Держспецзв'язку 8 липня 2020 року. До цього з 2008 року до 2020 року проходив військову службу на оперативних та керівних посадах в СБУ. Займався державною програмою із забезпечення українських бійців безпілотниками "Армія дронів", заснованою у липні 2022 року Міністерством цифрової трансформації, Держспецзв'язку, Генеральним штабом і проєктом United24.