Новости Днепра и Области

Нардеп Ніколаєнко за 40 хвилин до смертельної ДТП перевищив швидкість – “Схеми”

За 40 хвилин до смертельної ДТП, в результаті якої загинула 18-річна дівчина, автомобіль, за кермом якого був народний депутат від фракції "Батьківщина" Андрій Ніколаєнко, перевищив швидкість, через що був згенерований штраф у розмірі 340 гривень. Це "Схеми" з’ясували за допомогою сервісу перевірки адміністративних правопорушень МВС.
Згідно з постановою із сервісу МВС, на ділянці траси Київ-Чоп на Житомирщині авто рухалося зі швидкістю 162 км/год, попри встановлене обмеження у 110 кілометрів за годину. Водночас, невідомо, з якою швидкістю рухався автомобіль пізніше, в момент скоєння ДТП.
Журналісти "Схем" також з’ясували, що Mercedes-Benz, яким керував Ніколаєнко, належить його цивільній дружині Катерині Вайдич, який вона набула у власність у вересні 2023 року.
За даними сервісу МВС, о 9:03 камери зафіксували швидкість, з якою народний депутат Ніколаєнко на автівці Mercedes-Benz GLE 300D рухався трасою Київ-Чоп в районі села Новогородецьке під Житомиром – вона становила 165 км/год. При цьому радар системи МВС зафіксував дещо нижчу швидкість – 162 км/год. За даними сервісу, на цій ділянці траси допустима швидкість – 110 км/год. Таким чином, народний депутат перевищив швидкість на 52-55 км/год.

Смертельна ДТП за участі нардепа, за повідомленням Нацполіції, сталася пізніше – близько 9:45 у селі Березівка Житомирської області – за 63 км від місця, де система фіксації порушень згенерувала штраф Ніколаєнку за перевищення швидкості.
Усього, починаючи з квітня 2023 року, за цим автомобілем відповідно до сервісу МВС зафіксовано 9 випадків порушення режиму швидкості.
Окремо "Схеми" з’ясували, що цей автомобіль належить цивільній дружині нардепа Катерині Вайдич, яку сам Ніколаєнко вказував у своїй декларації.
Як з’ясували "Схеми", Mercedes-Benz GLE 300D 2023 року випуску Вайдич набула у власність у вересні цього ж року, про що свідчить реєстр власників автотранспортних засобів. На сайті офіційного дилера орієнтовна вартість такої нової автівки складає від 3 млн гривень.
Катерина Вайдич є співвласницею та директоркою фірми "МХП-ТРЕЙД ФУДЗ" разом з аграрним магнатом Юрієм Косюком.
Copyright © 2023 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода