Новости Днепра и Области

НМТ-2024: що зміниться для школярів наступного року

Школярі у 2024 році також складатимуть НМТ для вступу у вищі освіти України на бакалаврські програми. Однак кількість обов'язкових предметів збільшиться.
Як розповіли у міністерстві освіти і науки, до української мови та математики додасться історія України. Окрім цього учасники будуть обирати самостійно четвертий предмет НМТ.
Обов'язкові предмети:
українська мова; математика; історія України (період XVI–XXI ст.).
Предмети на вибір:
українська література; іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська); біологія; фізика; хімія; географія.
Для здачі української мови та математики абітурієнтам дадуть 2 години. Після цього буде коротка перерва і вони розпочнуть тестування з історії України та обраного четвертого предмета.

Це значить, що на один предмет школярам відводитимуть 60 хвилин, а ось скільки триватиме перерва – не повідомляють.
Скорочення кількості предметів у школах
Раніше Оксен Лісовий заявляв, що МОН не розглядає скорочення ключових дисциплін. Однак у відомстві будуть працювати над тим, щоб вони були більш концентровані.
Він звернув увагу на те, що школярам доводилося навчатися в умовах пандемії через коронавірус, а також під час повномасштабної війни РФ проти України. Лісовий нагадав, що у старшій профільній школі починаючи з 2027 року учні зможуть обирати напрямок, яким бажають навчатися.
При цьому учні 7-9 класі мають близько 20 предметів, і таку кількість "складно засвоїти і без стресу та онлайн-навчання", при тому, що не всі мають можливість користуватися гаджетами для дистанційки.