Новости Днепра и Области

СБУ повідомила про підозру олігарху Фрідману за фінансування війни

Служба безпеки оголосила про підозру російському олігарху Михайлу Фрідману. Спецслужба задокументувала його причетність до фінансування війни проти України.
Про це йдеться в повідомленні СБУ.
За даними слідства, з початку повномасштабного вторгнення РФ він вклав близько 2 млрд рублів у декілька військових заводів країни-агресора. Серед них – Тульський патронний завод, який виробляє набої, а також Уральський оптико-механічний завод імені Яламова, де виробляють високотехнологічне обладнання для бойових літаків та вертольотів російської армії.
"Для фінансування загарбницьких "проєктів" Кремля олігарх використовує активи підконтрольного йому російського фінансово-інвестиційного консорціуму "Альфа-Груп".
Також він задіяв власні бізнесові ресурси для масового розповсюдження сухпайків, одягу та іншої продукції під торговим знаком "Армия России", яка постачається окупантам на передову", – йдеться в повідомленні.

СБУ стверджує, що Фрідман організував збір матеріально-технічної допомоги для потреб окупаційних угруповань РФ, які воюють проти України.
Крім того, страхові компанії олігарха взяли на себе страхування військової техніки, а також життя і здоров’я російських військових на фронті.
Служба безпеки зазначає, що Фрідман "забезпечив співпрацю власного телекомунікаційного підприємства з ФСБ, що дозволило йому провести підконтрольний спецслужбі РФ мобільний зв’язок в тимчасово окупованих регіонах України".
Фрідману повідомили про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу – фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, вчинені групою осіб за попередньою змовою.
Олігарху загрожує до 8 років тюрми з конфіскацією майна. Наразі він перебуває за кордоном. Український журналіст Михайло Ткач знайшов Фрідмана у Лондоні.