Новости Днепра и Области

Суд Одеси заочно засудив колаборанта Сальдо до 15 років в’язниці

Так званому "голові" окупованої частини Херсонської області Володимиру Сальдо сьогодні, 8 листопада, винесли обвинувальний вирок у справі щодо держзради в Україні. Йому призначали 15 років в'язниці.
Про це повідомляє Малиновський районний суд міста Одеси.
Зазначається, що судовий розгляд відбувався у спеціальному судовому провадженні in absentia (за відсутності обвинуваченого). При цьому судом було вжито всіх заходів про виклик обвинуваченого у судові засідання.
За що судили Сальдо
У суді зазначили, що "очільника" Херсонської області судили за обвинуваченням у таких статтях Кримінального кодексу:
державна зрада в умовах воєнного стану; колабораційна діяльність; виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників.
Під час судових дебатів, сторона обвинувачення просила визнати Сальдо В.В. винним та призначити відповідне покарання в межах санкцій осудних статей, а саме 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
"В свою чергу, захисник Сальдо В.В. просив постановити виправдовувальний вирок у відношенні обвинуваченого", – повідомили у суді.

Яке покарання винесли судді
Суд дійшов висновку про винуватість громадянина у скоєнні кримінального правопорушення та призначив йому покарання за сукупністю кримінальних правопорушень у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Також його позбавили права обіймати посади пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями на підприємствах, установах і організаціях всіх форм власності строком на 15 років.
Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений в установленому законом порядку.
Що відомо про Сальдо
Екс-мер Херсона Володимир Сальдо – гауляйтер Херсонської області, призначений на цю посаду російськими окупантами. Проти Сальдо було відкрите кримінальне провадження за підозрою у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, що обтяжує покарання (ч. 2 ст. 111 КК України)
Раніше повідомлялось, що ВАКС конфіскував майно херсонського колаборанта Володимира Сальдо.
Також гауляйтер окупованої частини Херсонської області Володимир Сальдо залучив російських силовиків для контролю вивезення українського зерна з регіону.