Новости Днепра и Области

У Франції сталася пожежа у середньовічному Руанському соборі

У Франції сталася пожежа в знаменитому Руанському соборі. Займання сталося на одному зі шпилів готичного собору.
Згідно з початковою інформацією Міністерства культури Франції, пожежа була викликана "неправильним поводженням" на місці реставрації металевого шпиля собору. В очікуванні додаткової інформації початкові звіти вказували на загоряння будівельних риштувань, в основному, захисних брезентів.

Мер міста Ніколя Майєр-Россіньоль повідомив, що на шпилі Руанського собору триває пожежа.
"Пожежа на шпилі собору Руана триває. Походження наразі невідоме", – написав Майєр-Россіньоль.

За даними префектури Сена Приморська, вогонь спалахнув на вершині шпиля, який зроблений не з дерева, а з металу, і наразі на ньому ведуться реставраційні роботи. Державні служби наразі не знають, чи постраждав дерев'яний каркас.
За даними префектури, собор евакуювали і встановили периметр безпеки.

???? Un incendie est en cours sur la flèche de la cathédrale de Rouen pic.twitter.com/yYdLio2v7j— BFM Normandie (@BFM_Normandie) July 11, 2024
Собор Нотр-Дам де Руан, також відомий як Руанський собор, є одним із найяскравіших прикладів полум'яніючої готики у Франції. Будівництво собору почалося в XI столітті і тривало понад 200 років.
У 1876-1880 роках він був найвищою будівлею у світі (151 метр), але потім поступився цим титулом Кельнському собору. Собор пережив століття воєн, революцій і стихійних лих.
Руанський собор є однією з найважливіших архітектурних пам'яток Франції. Він занесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.