Новости Днепра и Области

У Тернопільській області викрили схему щодо незаконного виїзду чоловіків за кордон

Правоохоронці в Тернопільській області викрили схему, яка дала змогу 48 чоловікам незаконно виїхати за кордон та уникнути мобілізації.
Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.
Деталі справи
Один з учасників групи є засновником громадської організації, тому мав доступ до системи "Шлях".
Підозрювані вносили до системи військовозобов'язаних як водіїв вантажних автомобільних перевезень гуманітарної допомоги.
Фото: Затримання (gp.gov.ua)
Встановлено, що 48 внесених до системи водіїв після перетину кордону не повернулися в Україну.
Що загрожує зловмисникам
Правоохоронці провели 12 санкціонованих обшуків і вилучили документацію громадської організації, транспортні засоби, мобільні телефони, комп'ютерну техніку.
Трьом учасникам групи повідомлено про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон. Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі.
Виїзд чоловіків призовного віку за кордон
Після повномасштабного вторгнення російських терористів на територію України в країні запровадили воєнний стан. Чоловікам призовного віку заборонено виїжджати за кордон. При цьому передбачено низку винятків. Водночас є й ті, хто намагається уникнути закону, або ж "допомогти" іншим втекти з країни за грошову винагороду.
Нещодавно співробітники Служби безпеки України затримали ще п'ятьох організаторів "схем" для ухилянтів. Деякі з них займались "демобілізацією" чинних військовослужбовців.
Також правоохоронці ліквідували нові схеми, які давали змогу чоловікам ухилятися від мобілізації та незаконно виїжджати за кордон до країн ЄС.