Новости Днепра и Области

У Житомирській області правоохоронці затримали групу рекетирів

Правоохоронці затримали групу рекетирів, які вимагали у жителів Житомирської області фіктивні борги.
Про це повідомляє прес-служба поліції Житомирської області.
За даними слідства, кримінальний авторитет організував організував діяльність угрупування на території області. Учасники угрупування вимагали надумані борги з мешканців міста Коростень. Вони також надавали послуги з "врегулювання" фінансових конфліктів.
Сума так званого боргу залежала від матеріального стану потерпілого. В одних вимагали 500 доларів, в інших ця сума могла сягати й 5000. При цьому вимагаючи кошти члени угрупування погрожували фізичною розправою, пошкодженням чи знищенням майна.

У разі відмов зловмисників відбирали майно потерпілих, а якщо і такий метод переконання не спрацьовував, то переходили до фізичного насильства.
Під час розслідування поліція знайшла потерпілих – в одного вони відібрали обладнання на понад 300 000 гривень, ще у кількох громадян, які не погодилися сплатити їм "борг" відібрали мисливську гладкоствольну рушницю, бензопилу та мобільний телефон, в іншого вимагали понад 180 000 гривень.
На підставі зібраних доказів організатору та 8 учасникам слідчі повідомили про підозру. Залежно від ролі та участі в злочинній діяльності дії підозрюваних кваліфіковані:
ч. 2 та 4 ст. 186 (грабіж), ч. 3 та 4 ст. 189 (вимагання), ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Правоохоронці провели 28 обшуків, під час яких вилучили майже 6 мільйонів гривень у національній та іноземній валюті, зброю, зокрема і рушницю, яку відібрали в одного з потерпілих, інші речі, що підтверджують протиправну діяльність.