Новости Днепра и Области

В Україні заборонили трансляцію 16 медіасервісів, пов’язаних із РФ: список

В Україні регулятор сьогодні, 9 листопада, вніс 16 медіасервісів до переліку сервісів держави-агресора. Їх не можна буде транслювати на території країни.
Про це повідомляє Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення.
"Національна рада на засіданні 9 листопада поповнила перелік аудіовізуальних медіасервісів на замовлення та сервісів провайдерів аудіовізуальних сервісів держави-агресора ще 16-ма сервісами", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за результатами моніторингу та вивчення матеріалів регулятор дійшов висновку, що вони відповідають вимогам розділу ХІ закону України "Про медіа" і не можуть транслюватися на території країни.

До переліку було внесено такі медіасервіси:
24ТВ (24TV); Амедіатека (Amediateka); Baskino; Filmix; HD REZKA; КІНОГО; Кінокрад; Кіноточка; КіноЗапас; Кіон; Бачу; ГідОнлайн; Лайм HD TV – безкоштовне онлайн ТБ (Laim HD TV – besplatnoe onlain TV); Смотрешка (Smotreshka); Триколор Кіно і ТБ онлайн (Trikolor Kino i TV onlain); Цифрове ТБ 20 каналів безкоштовно (Tsifrovoe TV 20 kanalov besplatno).
Що стало причиною для блокування
Національна рада повідомила, що для надання доступу до сервісу використовується доменне ім'я з РФ, мовою інтерфейсу за замовчуванням була російська, розміщена реклама для росіян та інші причини.
Станом на сьогодні до переліку сервісів держави-агресора внесено 22 медіасервіси.
Боротьба з російською пропагандою в соціальних мережах і на ТБ
У вересні повідомлялось, що українські відомства опрацьовують питання регулювання соціальної мережі Telegram, оскільки росіяни активно розповсюджують там свою пропаганду.
Також Молдова заблокувала доступ до 31 інтернет-порталу через те, що подання їхньої інформації може викликати напруженість і соціальні конфлікти. Частина цих порталів є російськими.