Новости Днепра и Области

В Україні запрацює електронна акцизна марка – прийнято закон

Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому законопроект №8287, яким запроваджується електронна акцизна марка – інструмент, який створює можливість простежувати електронними засобами обіг алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, які використовуються в електронних цигарках. Про прийняття закону повідомив голова фінкомітету ВР Данило Гетьманцев.
"Закон переведе облік алкоголю, тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет в електронний формат, спростить його та ліквідує тінь" , – зазначив Гетьманцев.

Передбачається, що е-марка надасть можливість:

відстежувати рух алкоголю, тютюнових виробів, рідин для електронних сигарет від виробника/імпортера до кінцевого споживача;
контролювати повноту та своєчасність сплати сум акцизного податку за такі товари;
кожен громадянин зможе ідентифікувати продукцію та перевірити легальність походження товару.

Також створення Електронної системи обороту підакцизних товарів забезпечить електронну взаємодію між державними органами та суб'єктами господарювання:

обтяжливий процес замовлення паперових марок акцизного податку піде у минуле;
система ще на етапі замовлення розрахує та виставить рахунок до оплати в частині сум акцизного податку за замовлені марки.

Таким чином, в Україні замість паперових буде запроваджено електронні акцизні марки.
Кабміну, згідно з заключними положеннями закону, дадуть півроку, щоб привести у відповідність необхідну підзаконну нормативну базу.
Таким чином, практичне впровадження електронної акцизної марки можна прогнозувати із січня 2024 року.