Новости Днепра и Области

В “Укренерго” сподіваються, що ввечері не буде відключень електрики

Через Трипільську ТЕС система втратила частину потужності. Поки що в "Укренерго" сподіваються, що обмеження споживання електроенергії вводити не доведеться.
"Втрата Трипільської ТЕС, як і будь-якого великого об'єкта генерації, позитивно не позначиться на енергобалансі країни. Це означає, що в пікові години доби у нас буде менше внутрішньої потужності для покриття споживання", – зазначили у компанії.

На цей момент працюють сонячні електростанції, в системі профіциту є невеликий експорт. На вечірній максимум – з 19.00 до 22.00 – можливий незначний дефіцит електроенергії.

"Сонце сяде, внутрішньої потужності недостатньо, імпорту в необхідних обсягах немає. На українському ринку ціни нижчі, ніж на європейському. Відповідно доведеться брати аварійну допомогу, якщо сусіди зможуть нам її надати", – заявили в "Укренерго".

У разі потреби обмежень споживання у компанії обіцяють повідомити заздалегідь. "Поки що спробуємо пройти вечір без них", – сказали в "Укренерго".
Ситуація у Харкові
У компанії також зазначили, що найскладніша ситуація з енергозабезпеченням – у Харкові. "Ситуація найскладніша саме там. Знов уражені енергооб'єкти у регіоні, зараз намагаються заживити критичну інфраструктуру та дати більше потужності для заживлення міста та області", – зазначили в "Укренерго"
Ситуацію у Харкові в компанії називають "непередбачуваною" з точки зору того, що росіяни не залишають спроб відрізати місто від енергосистеми. "Тому прогнози, коли все буде відремонтовано давати важко – це залежить від наступних атак та їх наслідків", – зазначили у пресслужбі "Укренерго".
Нагадаємо, Трипільська ТЕС, розташована під Києвом, була повністю зруйнована в результаті російських обстрілів рано вранці 11 квітня. Вона була найбільшим постачальником електроенергії у Київську, Черкаську та Житомирську області.