Новости Днепра и Области

Влада заявила про катастрофічний брак людей на держслужбі

На державній службі катастрофічно не вистачає фахівців. Про це заявила голова Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина.
"Нам катастрофічно бракує фахівців. Наразі ця проблема спостерігається у державних органах і в органах місцевого самоврядування. Відтак, серед основних пріоритетів роботи національного агентства залишається реформа системи оплати праці державних службовців. Наша мета – залучати кваліфіковані кадри та мати можливість утримувати їх шляхом конкурентної заробітної плати. Також працюємо над впровадження закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування". Окрім того, важливим завданням є відновлення конкурсної процедури на посади державної служби", – сказала вона.

З 2024 року в Україні змінилась оплата праці для державних службовців, яка обмежила їхні премії.
Наприкінці минулого року Кабінет міністрів ухвалив постанову №1409, яка передбачає, що 70% зарплати становить посадовий оклад і лише 30% — премія.
До 2024 року зарплата держслужбовця мала таке співвідношення: 40% — оклад, 60% — варіативна складова: премії, надбавки за вислугу, ранг, інтенсивність праці через брак кадрів, коли один працівник виконував роботу за декількох.