Новости Днепра и Области

З 1 липня змінюється порядок продажу препаратів за програмою “Доступні ліки”

З 1 липня лікарські засоби, що входять до програми "Доступні ліки", відпускатимуть лише за електронним рецептом. Про це повідомляє Держлікслужба.
Норму з продажу ліків за електронним рецептом застосовуватимуть на всій території України за винятком прифронтових територій.
"Починаючи з 1 липня норма, згідно з якою "доступні ліки" будуть відпускатися тільки за електронним рецептом, повертається. Паперовий рецепт у рамках програми "Доступні ліки" продовжить діяти лише на тимчасово окупованих, прифронтових територіях та територіях, де ведуться активні бойові дії" , – йдеться у повідомленні.

Водночас, зазначається, що на всій території України на прохання пацієнта лікар зможе додатково роздрукувати інформаційну довідку, в якій буде міститися інформація про рецепт.

Держпрограма реімбурсації вартості лікарських засобів поширюється на понад 400 лікарських засобів. Препарати, що входять до програми, можна отримати безкоштовно або з частковою оплатою.
За інформацією МОЗ, зокрема за останні 30 днів понад 50 тис. пацієнтів вперше отримали електронний рецепт за програмою "Доступні ліки".
З початку 2023 року "доступні ліки" за електронним рецептом отримали вже понад 1,5 млн. українців.
За період повномасштабної війни (з березня 2022 року до червня 2023 року) було погашено 14 млн електронних рецептів за програмою "Доступні ліки".